למה חשוב להיערך לפרישה?

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​לפרישה מעבודה השלכות רבות, כמובן שגם בהיבט הכלכלי. ייתכנו שינויים בסגנון החיים, בעיסוקים וגם בהכנסות ובהוצאות.

לצד הרצון לשמור על אותה רמת חיים שהייתה טרם הפרישה והעלייה בתוחלת החיים, חשוב להיערך נכון. היערכו לפרישה מראש, תאמו ציפיות וכך תוכלו לשמור על החוסן הכלכלי שלכם ושל משפחתכם.

פרישה?

​ב​שלב ההיערכות לפרישה עליכם להבין את האתגרים, השאיפות, הרצונות והאפשרויות בשגרת החיים החדשה. כדאי לדעת את זכויותיכם במעמד החדש, להתייעץ עם בני משפחה וחברים ואף להיעזר באנשי מקצוע. היערכות מקדימה לפני הפרישה יכולה לחסוך לכם הרבה מאוד כסף!

זכרו, סגנון החיים מושפע מתכנון כלכלי, ולכן מומלץ לבצע תיאום ציפיות עם בני המשפחה בנוגע לעזרה כספית, לעזרה שאינה תמורת כסף ולניהול הפנאי​.

מהו ייעוץ והכוונה לפרישה? 

ייעוץ והכוונה לפרישה הינו תהליך ייחודי בו אנו מלווים אותך יד ביד לעבר הפרישה. במסגרת התהליך אנו בוחנים את כלל ההסדרים הפנסיוניים שבבעלותך, ובודקים את אפשרות משיכת הכספים כקצבה וכהון, את תכנוני המס האפשריים, אשר עשויים לחסוך לך סכומי כסף משמעותיים, וכן מכינים עבורך ניירת רלוונטית למס הכנסה, לרבות טופס 161א, טופס 161ד, טופס 116ג – פריסת מס, ועוד. לאחר הכנת המסמכים נערכת פגישה אישית עם ליבת, בה תוכל לקבל מענה מלא לכל שאלותיך לקראת הפרישה.

מטבע הדברים, הייעוץ ניתן לאנשים שעומדים בפני פרישה, ומעוניינים לתכנן בצורה נכונה את מימוש כספי הפנסיה שחסכו בעמל רב בעשרות שנות עבודתם. כאמור, לתכנוני מיסוי פרישה נכונים עשויה להיות חשיבות כספית גדולה עבור הפורש.

מתי כדאי להיעזר בשירותיו של יועץ מיסוי פרישה?

בכל מצב בו אתם עומדים לפני פרישה, מרצון או שלא מרצון, אל תיקחו החלטה כלכלית או מיסויית, אל תחתמו על מסמכים ואל תגישו דיווחים לרשויות המס מבלי שנועצתם ביועץ מיסוי לפרישה. ייעוץ מס לפני פרישה עשוי להשפיע ולעיתים אף לקבוע, את תמונת עתידכם הכלכלי.

אם פרשתם וטרם דאגתם לפטור המגיע לכם – חשוב לפנות אלינו בהקדם על מנת שנממש את זכותכם לפטור על הפנסיה המגיע לכם ולחסוך אלפי שקלים ויותר בכל שנה כולל השנים הקודמות.

למה כדאי לכם לבחור בנו?

כי יעוץ מס לפורשים הינה אחת ההתמחויות שלנו, כי יש לנו ניסיון רב בתחום, למדנו אותו ודאגנו כבר לרבים מאד לממש את זכותם ולקבל החזרי מס עבור הפנסיה המשולמת להם.